Ivoclar Vivadent
Norden

Search

Medarbetare i Norden

Gruppbild 2017magnifying glass

Välkommen till Ivoclar Vivadent i Norden.

Vi är 22 personer som arbetar i Norge, Danmark, Sverige och Finland. Kontoret och utbildningslokalen ligger i Solna strax utanför Stockholm.

Här nedan kan du se vilka som är dina kontaktpersoner i Sverige. Dina representanter i Norge, Danmark och Finland hittar du via navigeringen på första sidan eller i listen till höger under "Norden".

Clinical-representanter

sa Anderssonmagnifying glassAnnelie Carlsson 1081magnifying glassMalin Karlsson 1179magnifying glass

Åsa Andersson
Stockholm och mellansverige
Tel: 070-888 81 71
e-mail: asa.andersson@ivoclarvivadent.com

Annelie Carlsson
Södra och östra Sverige
Tel: 070-688 82 00
e-mail: annelie.carlsson@ivoclarvivadent.com

Malin Karlsson
Västra och norra Sverige
Tel: 070-634 51 59
e-mail: malin.karlsson@ivoclarvivadent.com

 

Technical-representant

Stefan Adolfsson_0846magnifying glass

Stefan Adolfsson
Tel: 070-569 92 95
e-mail: stefan.adolfsson@ivoclarvivadent.com

Produktchef Clinical

Robert Forsberg 1052magnifying glass

Robert Forsberg
Field Sales Manager
Tel 08-514 93 938
e-mail: robert.forsberg@ivoclarvivadent.com

Produktchef Technical

Christer Harding1090magnifying glass

Christer Harding
Tel: 070-569 92 98
e-mail: christer.harding@ivoclarvivadent.com

Produktchef Ivoclar Digital

Pelle von Wowernmagnifying glass

Pelle von Wowern
CAD/CAM
Tel: 070-569 92 94
e-mail: pelle.vonwowern@ivoclarvivadent.com

Professional Service & ICDE Coordinator

Marie Lindqvistmagnifying glass

Marie Lindqvist
Tel: 070-688 83 00
e-mail: marie.lindqvist@ivoclarvivadent.com

Nordic Country Manager

HC Weinhold 0867magnifying glass

Hans Christian Weinhold

Manager Professional Services & ICDE
Tel: 070 688 81 00
e-mail: weinhan@ivoclarvivadent.com

Marknadsstöd

Marie Larbo 1170magnifying glassAnn Jelder 0939magnifying glassAnna-Lena Hellgren 0954magnifying glassLotta Timber 0885magnifying glass

Marie Larbo
Marknadskoordinator
Tel: 08-514 93 931
e-mail marie.larbo@ivoclarvivadent.com

Ann Jelder
Sälj/Marknadsassistent
Tel: 08-514 93 934
e-mail: ann.jelder@ivoclarvivadent.com

Anna-Lena Hellgren
Sälj/Marknadsassistent
Tel: 08-514 93 933
e-mail: anna-lena.hellgren@ivoclarvivadent.vom

Lotta Timber
Sälj/Marknadsassistent
Tel: 08-514 93 943
e-mail: lotta.timber@ivoclarvivadent.com